Vyrų pienligė
Pienligė gali atsirasti tiek vyrams, tiek moterims, kurią sukelia grybelio, pvz., Candida albicans, išvešėjimas. Dauguma žmonių, kuriems išsivysto pienligė, yra sveiki, bet jų odos mikrofloros balansas yra sutrikdytas.
Dažniausiai vyrų pienligė atsiranda ant varpos galvutės ir sukelia šiuos simptomus: varpos galvutės niežėjimą, skausmą ir uždegimą bei apyvarpės patinimą, niežėjimą ar deginimo jausmą pasišlapinus ar lytinių santykių metu.
Vyrai, kurių apyvarpė susiaurėjusi ar nusilpęs imunitetas, turi didesnę tikimybę susirgti pienlige. Nesijaudinkite, jei turėjote lytinių santykių su moterimi, sergančia makšties grybeline infekcija. Nors pienligę galima perduoti lytinių santykių metu, tačiau tai nutinka gana retai. Labiau tikėtina, kad jums pasireikš pienligė, jei:
- Jūsų apyvarpė susiaurėjusi.
- Jūsų imuninė sistema susilpnėjusi.
- Jūs vartojate antibiotikus.
- Jūs sergate cukriniu diabetu.
Vyrų pienligės gydymas ir profilaktika
Nors varpos grybelinė infekcija yra gana paprastai gydoma, visuomet patariama laikytis atsargumo priemonių, kad sumažintumėte pienligės atsiradimo riziką. Pasirūpinkite tinkama higiena, dėvėkite laisvus orui laidžius apatinius – tai paprastos ir veiksmingos pienligės profilaktikos priemonės.
Laikėtės profilaktikos rekomendacijų, tačiau jums vis tiek išsivystė grybelinė infekcija? Nesijaudinkite, nes pienligė veiksmingai gydoma Canesten® priešgrybeliniu kremu, kurio sudėtyje yra klotrimazolo.
Štai keli papildomi patarimai pienligės profilaktikai:
- Dėvėkite laisvus orui laidžius medvilninius apatinius.
- Genitalijų srityje venkite naudoti muilus ar dušo gelius, kurių sudėtyje yra kvapiujų medžiagų.
- Reguliariai valykite varpą ir įsitikinkite, kad nusiprausus ją nusausinote.