Intymi moters sveikata – į ką atkreipti dėmesį

Kiekviena moteris gali susidurti su intymios sveikatos negalavimais, tačiau ši tema nėra plačiai aptarinėjama. Atminkite, kad nesate viena ir jums nereikia gėdytis dėl intymios sveikatos sutrikimų. Pienligė ir bakterinė vaginozė yra dažni, bet lengvai gydomi sutrikimai, tačiau negydomi sukelia diskomfortą. Todėl rekomenduojama rūpintis savo intymia sveikata ir kreiptis pagalbos į specialistą, jei tik jaučiate, kad kažkas yra ne taip.

Makštis yra palanki terpė mikrobams daugintis – tai priežastis, kodėl turėtumėte kruopščiai rūpintis savo intymia sveikata. Makšties pH skiriasi nuo kūno odos pH, todėl įprasti prausikliai gali sutrikdyti makšties pH lygį. Jeigu menstruacijų metu nėra laikomasi tinkamos higienos, gali suaktyvėti bakterijų dauginimasis. Taip pat tam tikros bakterijos gali būti perduotos lytinių santykių metu.

Niežėjimas makšties srityje ar nemalonus išskyrų kvapas gali įspėti jog prasideda makšties infekcija. Jei pastebite šiuos simptomus, netylėkite ir nesitikėkite, kad jie praeis savaime. Nesijaudinkite, nes šie sutrikimai yra gana dažni ir gana lengvai gydomi. Tačiau, jei neįprastus simptomus pastebėjote pirmą kartą, rekomenduojama pasitarti su savo gydytoju. Be to, jums gali būti sudėtinga pastebėti makšties išskyrų pakitimus, jei gerai nepažįstate savo organizmo. Kartais net galite pamanyti, jog pačios išskyros jau yra infekcijos ženklas. Tačiau  tipinės skaidrios ar balkšvos spalvos išskyros yra ženklas, kad jūsų makštis sveika. Organizmas gamina išskyras tam, kad makštis išsivalytų ir būtų drėkinama. Vis dėlto, pakitusi išskyrų spalva ar kvapas gali įspėti apie galimą makšties infekciją.

Makšties infekcijų atsiradimo priežastys ir sukėlėjai

Kodėl jums reikia rūpintis savo intymia sveikata?

Negydomos makšties infekcijos gali sukelti ne tik fiziologines, bet ir psichologines pasekmes. Dauguma moterų kenčia ne tik psichologinės būklės, bet ir santykių pablogėjimą. Be to, negydomos makšties infekcijos gali turėti įtakos ir viso organizmo sveikatai. Todėl nesivadovaukite taisykle „palauksiu ir pažiūrėsiu”, bet imkitės veiksmų, kad kuo greičiau pasijustumėte savimi.

Jauna moteris juodais plaukais dėvi raudoną megztinį bei stovi pasitikėdama savimi ir užtikrintai šypsosi

Kaip galite išvengti makšties infekcijų?

Keli paprasti būdai gali padėti išvengti makšties infekcijų ar jų atsinaujinimo. Reguliari ir tinkama intymi higiena gali padėti kontroliuoti gerųjų bakterijų kiekį. Kasdien turėtumėte prausti makštį švelniu prausikliu, kurio sudėtyje nėra kvapiklių. Taip pat galite rinktis specialius intymiai higienai skirtus prausiklius, kurie padeda palaikyti natūralų pH balansą. Be to, nusiprausi įsitikinkite, kad gerai nusausinote intymią vietą.

Kitas būdas galintis padėti išvengti makšties infekcijų yra medvilninių, laisvų bei orui laidžių apatinių rūbų dėvėjimas. Tokio tipo apatiniai drabužiai leis cirkuliuoti orui, tad intymi vieta liks sausa.

Taip pat turėtumėte nepamiršti laikytis higienos patarimų po lytinių santykių. Rekomenduojama pasišlapinti po lytinių santykių. Tai prevencinė priemonė, kuri padės pašalinti bakterijas iš šlaplės ir užkirsti kelią cistitui.

Taip pat rekomenduojama:

Labai svarbu tinkamai rūpintis makšties sritimi. Įprastų prausiklių naudojimas gali sukelti pH disbalansą, o tai gali paskatinti infekcijų atsiradimą.